Niepozorny 1%
» Wróć na stronę główną

Uczniowski Klub Sportowy "Trolik"

Polub, aby zagłosować

Uczniowski Klub Sportowy Trolik powstał 8 marca 2001 roku - 17 lat.

Jedyne sekcje unihokeja i cyrkowe w Opolu.

Zapraszamy na zajęcia we wtorki i czwartki na dużej sali PSP nr 5, ul. Hubala 2, Opole.

Sekcja Unihokeja
Floorball, czyli unihokej to szybka i bezpieczna wersja hokeja halowego. Gra się pustą, lekką, plastikową piłką i tak samo niegroźnymi kijami zakończonymi łopatkami. To świetna forma spędzania wolnego czasu i przyjemny sposób na poprawę kondycji przed rozgrywkami na mistrzostwach Polski, gdzie występuje Trolik Opole.
Unihokej spełnia wymagania, jakie powinno się stawiać sportom dla najmłodszych. Jest sportem - zabawą, nacechowaną dużą dynamiką, walorami wychowawczymi, zaspokajającą potrzebę aktywności ruchowej i walki sportowej. Daje satysfakcję z gry wszystkim jej uczestnikom dzięki możliwości zdobywania punktów przez każdego grającego i uczy postawy fair play. Jest grą bezpieczną, wyzwala wiele emocji i daje uczestnikom wiele satysfakcji, radości. Jej dostępność, proste zasady gry i tani sprzęt, to tylko niektóre atuty... Mamy piąte miejsce w Polsce i pierwsze w lidze polsko-czeskiej.

Sekcja cyrkowa
Zajęcia cyrkowe to wszechstronny rozwój dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Żonglerka, manipulacja przedmiotami czy ekwilibrystyka mają doskonały wpływ m.in. na wzrost zdolności koncentracji, samodyscypliny, poprawę koordynacji ruchowej. Systematyczne treningi wspierają kreatywność, podnoszą samoocenę i redukują lęk przed wystąpieniami publicznymi, co ma bezpośredni wpływ na odnoszenie sukcesów podczas egzaminów. Uczestnicy zajęć uczą się współpracy oraz stawiania sobie kolejnych celów.
Na zajęciach wykorzystujemy takie rekwizyty jak diabolo, piłeczki, maczugi, kółka, poi, talerzyki, flowersticki, monocykle, szczudła.
 
Zajęcia prowadzi półfinalista MAM TALENT - Krzysztof Riewold


Organizacja pożytku publicznego - przekaż 1 % podatku
KRS: 0000628318

tel. kom. 660 740 382
e-mail: ukstrolik@trolik.pl