Niepozorny 1%
» Wróć na stronę główną

Domowe Hospicjum dla Dzieci

Głosowanie zakończone

Są w naszym języku słowa, które wywołują szczególne emocje. Czy "kocham Cię" sprawia, że czujesz się inaczej? Czy "zależy mi na Tobie" przyprawia Cię o szybsze bicie serca? Szczęście.

Wszystko sprowadza się do szczęścia.

Ależ jesteś szczęśliwy! Ile życia w Tobie tętni! Jeszcze tego nie wiesz? Emocje! Czytając "szczęście" myślisz o każdym dniu i chwili, które sprawiają, że Twoje życie jest lepsze, ale czy "szczęście" nie jest zrządzeniem losu?
Wątpię. Wiesz dlaczego?

Jesteś osobą, której się powiodło, prowadzisz życie wolne od prawdziwych zmartwień. Po przebudzeniu myślisz o szkole, pracy i swoich pasjach. Nic nadzwyczajnego - w pewnym sensie rutyna. Czy wiesz czego doświadczają inni?

Niektórzy nie mieli tyle szczęścia. Są ludzie, którzy budzą się z nadzieją, że dożyją jutra. Niektórzy z nich nie są w stanie jednak pojąć i tego. Nie wiedzą co z nimi nie tak bądź nie zdają sobie z tego sprawy, a ich rodzice całymi dniami robią co tylko w ich mocy, by ich dzieci doświadczyły jak najmniej trudu, bólu i nieszczęścia. Każdy z nich współodczuwa cierpienie. Dziecko, dla którego pracują po godzinach i odkładają każdy zarobiony grosz na specjalistyczny sprzęt. Zdaj sobie sprawę Czytelniku, że mało kogo stać na taki wydatek, a rodzice muszą odbywać liczne wizyty w aptekach i u lekarzy, co również nie należy do rzeczy tanich. Pieniądze. Szczęścia nie dadzą, ale do szczęścia są potrzebne.

Istnieją jednak fundacje, które od wielu lat robią co w ich mocy, by oszczędzić dzieciom bólu i trudu. By codziennie rano mogły słyszeć z ust swoich rodziców proste "kocham Cię". W tym celu zakupują leki, opatrunki, szereg specjalistycznych maszyn i oferują zasiłki pieniężne.
Jedną z nich jest Hospicjum Perinatalne w Opolu przy fundacji Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Jestem przekonany, że wielokrotnie słyszałeś tę nazwę, lecz rzadko kiedy zagłębiałeś się w jej działania.

Wyobrażasz sobie życie bez swojej rodziny? Czy oni wyobrażają sobie życie bez Ciebie? Hospicjum pomaga rodzicom ciężko chorych dzieci przygotować się na moment, na który nie sposób się dobrze przygotować. Śmierć.

Fundacja nie opuszcza rodziców w czasie żałoby - organizuje spotkania Grupy Wsparcia. Ma pod opieką kilkanaścioro dzieci z całego województwa, a ich jedynym źródłem finansowania jest kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz prywatni darczyńcy.

Istnieje jednak szczególna możliwość, z której Drogi Czytelniku możesz skorzystać, jeżeli ukończyłeś osiemnaście lat. Polega ona na przekazaniu 1% od swojego podatku, który powędruje na konto wybranej przez siebie organizacji bądź fundacji.

Możliwość szczególna, dzięki której nieuleczalnie chore dziecko może spędzić czas z własną rodziną i znajomymi w domu, gdzie czuje się bezpiecznie. Możesz przeznaczyć tę kwotę na cel, jaki wybierzesz. W innym wypadku pieniądze te powędrują do skarbu państwa i to ono zdecyduje, gdzie je przekazać. Niewielki czyn, a pomoc tak wyjątkowa!

Pomóż ochronić ostatnią chwilę.

NUMER KRS: 0000245423
email: hospicjum_dom@wp.pl
Domowe Hospicjum dla Dzieci